AYVALIK SANAT DERNEĞİ

Dernek sitemize ulaşmak için logomuzu tıklayınız…ASDYENİLOGO

Ayvalık Sanat Derneği 2005 yılında kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Çalışma alanının odak noktasını kültür ve sanat faaliyetleri oluşturmaktadır. Özellikle tiyatro ve sanat alanında yaptığı çalışmalar ile çevre il ve ilçelerde tanınmaktadır.

Misyonu: Kültür sanat ve tiyatro alanında Ayvalık’ta, yakın çevrede ve etkinliklerini taşıyabileceği her yerde ulaşılması gereken değerlerin farkında olarak çalışmak. Bireylerin, toplumun ve gençlerin gelişimi için sanatı var etmek ve unutturmamak adına çalışarak bu alanda sürekli üretmek, paylaşmak. Kültür sanat ve tiyatro üretenlerle bunları tüketmesi gereken toplum arasında köprü kurmak ve onları buluşturmak adına faaliyet alanlarının niteliğini ve niceliğini sürekli artırmaktır.

Vizyonu: Kültür, sanat ve tiyatro faaliyetleri yürüterek toplumun ve bireylerin yaşamsal kültürlerine katkıda bulunmak, tüm faaliyetleri ile bölgesinde takip edilen ve örnek alınan bir kurum olmak.

Tiyatro OBJEKTİF: Varlığı sivil toplum kuruluşu olmanın öncesine dayanır. Çalışmalarını bazı dernek ve sanat kurumlarında sürdürmekte olan bir gurup tiyatro gönüllüsü tarafından kurulmuştur. Dernek kurulduktan sonra tiyatro çalışmalarını dernek bünyesinde sürdürmektedir.

ASD / Türk Sanat Müziği Korosu: Türk sanat müziği alanında çalışma yapan, farklı dernek ve oluşumlarda yer almış bir gurup gönüllü tarafından Ayvalık Sanat Derneği bünyesinde oluşturulmuş bir müzik topluluğudur. ASD / TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU adı ile çalışmalarını sürdürmektedir. Üyemiz olsun veya olmasın istekli olan kişiler Türk Sanat Müziği Koro çalışmalarına koro şefi ve gurup yetkilisi ile görüşerek katılabilir.

Öne çıkan çalışmaları:

Tiyatro :

Oyun: Ali Ayşe’yi Seviyooo

Oyun: Ocak

Oyun: Hadi Öldürsene Canikom

Oyun: Sessiz Çığlık

Oyun: 50 metre Yüksekten İçi Su Dolu Konserve Kutusuna Atlamak

Çocuk Oyunu: Mıknatıs çocuk

Çocuk Oyunu: Bir Varmış Bir Yokmuş

Oyun: Jeanne D’arc’ın Öteki Ölümü

Oyun: Sessiz Çığlık

Oyun: Aşk Grevi

Çocuk Oyunu: Kurşun Asker

Oyun: Kahvede Şenlik Var

Çocuk Oyun: Akıllı Soytarı

Oyun: Hastane

Oyun: Telefonla Oyun Olmaz

Oyun: Eleni ve Gül

Oyun: Bir Oyun Gibi

Çocuk Oyunu: Burnunu Kaybeden Palyaço

Oyun: Lütfen Kızımla Evlenir Misiniz?

Oyun: Hamlet Efendi

Oyun: Sorgu

Şiir:

Şiir Çalışmaları ve Dinletiler

Festivaller:

Uluslararası Ayvalık Film Festivali

Uluslararası Ayvalık Tiyatro Festivali

Kurslar:

Temel Oyunculuk Atölyesi

Çocuklara Yönelik DRAMA kursu

Dans Kursu

Bale kursu

Bağlama Kursu

Gitar Kursu